Yabancı Danışmanlık

Yabancı Danışmanlık

Yabancı Danışmanlık

Dünyanın küreselleşmeye başlaması ile birlikte insanların kendi ülkelerinde yaptıkları girişimler sınırları aşmaya başlamıştır. İnsanların girişimlerini sınırlar ötesine taşıması pek çok uluslararası şirketin ortaya çıkışına zemin hazırlamıştır. İnsanların yurtdışında ticaret yapması ve işletmeler kurması çoğu zaman bir fırsat olarak düşünülür. Ancak dilini ve uygulamalarını hiç bilmediğiniz bir ülkede ticaret yapmak ve girişimde bulunmak oldukça riskli bir durumdur. Söz konusu riskin ortadan kaldırılması ise ancak yabancı danışmanlık hizmeti ile mümkündür.

Yabancı danışmanlık her sektörde olduğu gibi yabancıların yasal izinlerinin alınması konusunda önem arz eden bir hizmet şeklidir. Ülkemizde düzenlenen kanun maddelerince yabancıların izinlerinin alınması hususunda takip ve danışmanlık faaliyetlerinin icra edilmesi yabancı uyrukluya birçok avantaj sağlar. Dil ve hukuki engeller konusunda yabancıların ülkemizde yaşayabileceği sorunların ortadan kaldırılması sayesinde yabancılar tarafından yapılan ticari girişimler kısa sürede başarı yakalayabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ticaret yapmak isteyenlerin gerekli şartları yerine getirmesi yeterlidir. Şartları yerine getiren girişimciler kolaylıkla ikamet izni alması mümkündür. Bu bağlamda Türkiye’ye yasal yollar ile giriş yapmış olan yabancının otuz gün süre zarfı boyunca Türkiye’de ikamet edebilirler. Eğer bu süre zarfında ikamet etmeye devam etmek istiyorsa o zaman ikamet tezkeresi alması gerekir. İkamet tezkeresi minimum (en az) 1 yıl olarak alınabilmektedir. Yabancı danışmanlık hizmeti kapsamında hem ticari girişimin başarılı kılınması hem de ikamet izninin alınması sağlanabilmektedir.

Yabancı danışmanlık hizmetleri kapsamında tercüme ve hukuki danışmanlık verilebildiği gibi konunun uzmanı ve pazara hâkim uzmanlar sayesinde gerekli adımların atılması da sağlanır. İlgili pazarda araştırma ve fizibilite çalışmaları yapılarak yabancı danışmanlık kapsamında başlatılacak ticari girişimin karşılaşabileceği fırsat ve tehditler değerlendirilmektedir. Bu kapsamda önlemler alınarak yabancı danışmanlık hizmetinin başarı ile sürdürülmesi amaçlanmaktadır.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?