Vip Hemşire

Vip Hemşire

Vip Hemşire

Vip hemşire hasta ile bir aile olmak zorunda olduğunu hissederek onun tedavisini profesyonellik ve ailevi bir yetenekle yapar. vip hemşire, hastasının özel bakımının yanında eğitici bir bakım da yapabilmelidir. Hastasının kendi hastalığı hakkında bilgilendirilmesi ve konu hakkında yapmaması gerekenlerin anlatılması daha yararlı bir süreç oluşturur. Özel bakım hemşiresi, günlük olarak hastalarını periyodik bir çizelgeyle gözlemler, yapılması gerekenleri not alır.


Hasta ile hasta yakınları arasında koordinasyon uyumunu sağlamakla yükümlüdür. Süreçli olarak hasta durumu hakkında bilgilendirici toplantılar yaparak daha aktif bir ortam oluşturur. Hastaları ile ilgili yapılan toplantılara katılarak görüş bildirir. Hastasının daha doğru bir tedavi görmesini ve durumunun gelişmesine katkı bulunur.

Tedavi sürecinde her türlü tedbiri almakla yükümlü olan kişilerdir. Bireyin ve ailenin mahremiyetini koruyarak, daha konforlu bir hizmet sunarlar. Daha hijyenik koşullarda hastanın tedavisine devam etmesi ve tedavi sürecinde gerekli olan eğitim, bakım, takım çalışması, gözlem ve kararların verilmesinde etkin bir şekilde rol oynarlar.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?