Makam Şöförü

Makam Şöförü

Makam Şöförü

Makam şoförü yöneticilere yapacağı tüm seyahatlerde eşlik eden ve yöneticileri gidecekleri yere ulaştıran şoförlerdir. Makam şoförleri üst düzey yöneticiler ile birlikte çalıştığı ve bir nevi yöneticiyi temsil ettiği için çeşitli kriterlere sahip olması gerekmektedir. Bir makam şoföründen bulunması gereken özellikler nelerdir?

•    Bir makam şoförünün yöneticiyi güvenle gideceği yere ulaştırması gerekir. Bu nedenle makam şoförü adayının güvenli sürücülük eğitim almış olduğuna dikkat etmelisiniz.
•    İyi bir makam şoförünün fiziksel olarak iyi bir görüntüye sahip olması gerekmektedir. Giydiği takım elbiselerin de kaliteli ve güzel olması gerekmektedir. Çünkü makam şoförü hizmet verdiği yöneticiyi çeşitli yerlerde temsil etmektedir.
•    İyi bir makam şoförünün protokol kurallarına hakim olması ve gerektiği yerde bu kuralları uygulaması gerekmektedir.
•    İyi bir makam şoförünün ilk yardım konusunda da deneyim olmalı. Olası bir kazada ya da sağlıksal bir problemde yöneticiye ilk müdahaleyi şoförün yapması gerekebilir.
•    İyi bir makam şoförünün beklenmedik olaylara ve kazalara karşı soğuk kanlı olması ve arabanın hakimiyetini kaybetmemesi gerekmektedir.
•    İyi bir makam şoförünün sabırlı, bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Trafik kurallarına hakim ve kurar ihlali yapmayan bir şoför makam şoförlüğü için adam olabilir.

Eğer sizin de bir makam şoförüne ihtiyacınız varsa Kuzey İnsan Kaynakları’ndan yardım alabilirsiniz. Makam şoförü ve diğer tüm hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?