Havuz Personeli

Havuz Personeli

Havuz Personeli

Havuzlar sıcak havalardan bunalan kişiler için en iyi kaçış noktalarından bir tanesidir. Sitelerde, otellerde ya da evlerde bulunan havuzların temizliğinin iyi bir şekilde yapılması hijyen açısında oldukça önemlidir. Çünkü günde yüzlerce kişinin girdiği havuzlar temizlenmezse çeşitli hastalıklara ve sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle bir kişinin havuzun temizliği ve bakımıyla ilgilenmesi ve temizliğin düzenli olarak yapması gerekir. Özellikle kişiye özel havuzlarda kişiler havuz bakımı ve temizliği ile ilgili bilgilere ve deneyimlere sahip değillerdir ve dışarıdan bir havuz personeli hizmeti almaları gerekmektedir. Peki, havuzunuz temizliğinde nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

•    Havuzu kullanan kişi sayısına göre her ya da en az iki günde bir temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkabilmektedir.
•    Havuz temizliğinde kullanılacak malzemenin kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Kalitesiz malzeme kullanımı sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Özellikle küçük çocuklar havuzlarda bilinçsizce su yutabilmektedir. Çocukları ne kadar uyarsak da sonuç değişmeyeceği için havuz bakımının iyi yapılması gerekmektedir.
•    Havuz ilk doldurulacağı zaman havuz duvarlarının ve zemininin iyice süpürülmesi ve temizlenmesi gerekmektedir.
•    Havuz ilaçlandığı sıra da havuza girilmemeli ve havuz bakımını yapan kişinin insanları bu konuda uyarması gerekmektedir.

Eğer sizin de havuz bakımı ve temizliği ile ilgilenecek bir kişiye ihtiyacınız varsa araştırma yapmanıza gerek yok. Kuzey İnsan Kaynakları sayesinde aradığınız kriterlerde havuz personeli bulmanız mümkün.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?