Hostes

Hostes

Hostes

Hostes denildiği zaman akla ilk olarak uçaklarda yolcuları karşılayan ve hizmet eden kişiler gelse de hostes kelimesinin kullanıldığı başka alanlarda bulunmaktadır. Restoran, kafe, bar gibi işletmelerde müşterilere hizmet eden ve ihtiyaçlarını karşılayan kadın çalışanlara hostes adı verilmektedir. Hosteslerin çalışma alanı oldukça geniştir. Hizmet sektöründe yer alan hemen hemen her firma da bir şekilde hostese ihtiyaç vardır. Bu nedenle hizmet sektöründe yer alan firmalar özellikle iş yoğunluğunun olduğu aylar da sık sık hostes arayışına girerler. Her işveren işletmesinde iyi ve kaliteli bir hostes çalıştırmak ister. Eğer siz de firmanızda kaliteli bir hostes ile çalışmak isterseniz Kuzey İnsan Kaynakları yanınızda. Ekstra arayışı içerisine girmenize gerek kalmadan sizler için en iyi hostes arayışı yapıyor ve sizlere ulaştırıyoruz. Bir hosteste bulunmasını istediğiniz özellikleri bize bildirerek sizler için en iyi hostesi bulmamıza yardımcı olabilirsiniz. Peki, bir hosteste olması gereken özellikler hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki yazıyı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

•    İyi bir hostesin güler yüzlü olması ve müşterilere karşı somurtmaması gerekmektedir.
•    Hostesler firmanızı temsil etmektedir. Bu nedenle temiz, düzenli bir giyim tarzına sahip olmalı ve kurumsallığınızı temsil etmelidir.
•    Müşteriler ile iyi iletişim kurmalı, müşterilerin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde kavrayabilme ve ihtiyaçlara hızlı bir şekilde cevap verebilmelidir.
•    Eğer yabancı turistler müşteri portföyünüz arasında ise hosteste İngilizce şartı arayabilirsiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?