Yeni Doğan Bebek Bakıcısı

Yeni Doğan Bebek Bakıcısı

Yeni Doğan Bebek Bakıcısı

Yeni doğan bebek bakıcısı ;Yeni doğmuş bebeklerde çok dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Ebeveynlerin bunlara dikkat etmesi gerekmektedir. Öncelikle hastalıkların önlenmesi ve alınacak önlemler şöyle olmalıdır. Bebeklerin yaşam kaliteleri temel olarak onların ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili olmaktadır. 0-36 aylık çocukların temel bakım gereksinimlerinin karşılanması aile ve bakım yapacak kişilerin görevidir.


Bu bakım gereksinimlerinin başında ise uygun el yıkama, dezenfeksiyon ve düzenli temizlik uygulamalarından geçmektedir. Bebeğinize her temas öncesinde yani bebeğin bez değişimi, beslemesi ve banyosu gibi işlemler öncesinde ve sonrasında mutlaka ellerinizi yıkamalısınız ve bu ortamların hijyeninden emin olmalısınız.


Yeni doğan bebeklerde vücut ısısını korumak çok önemlidir. Bunun sebebi yeni doğan bebeklerin vücut ısısını koruyan yağ dokusu bulunmamaktadır. Bebeğin ıslak durumda olması ısı kaybına neden olabilmektedir. Bu nedenle önceden oda seviyesinde ısıtılmış battaniye ile sarılmalıdır. Isı kaybı en çok baş bölgesinden olmaktadır. Bu nedenle başlık giydirilmesi gerekir. Beslenmesi konusunda emzirme sıklığı bebeğin isteğine göre ayarlanabilir. Yeni doğmuş bebeklere anne sütü dışında herhangi bir besin asla verilmemelidir.


Yeni Doğan Bebekler İçin Bakıcılarda Nelere Dikkat edilmelidir?


Bakıcılık önemli bir hizmet olarak görülmesi nedeniyle bakıcıların işlerini iyi yapan ve tecrübeli isimler olması oldukça önemlidir. Üstelik yeni doğan bebek bakıcısı aramaktaysanız asla tecrübesiz kişilerle çalışmayınız. Yeni doğan bebek bakıcılığı oldukça zorludur. Bu nedenle seçeceğiniz bakıcının kriterlerine önem göstermelisiniz.


Bebek bakıcısının yeni doğmuş bebeğinizin yıkanması, uyutulması gibi işlemlerde size destek olması gerekmektedir. Yeni doğan bebek bakıcısı oldukça güvenilir bir kişi olmalıdır ve çocuğunuzu gözünüz arkada kalmadan bu bakıcıya emanet edebilmelisiniz.


Yeni doğan bebek bakıcısı cana yakın, iletişimi kuvvetli ve sevecen olmalıdır ki sizin de bebeğinizde yapılacak işlemleri söylerken rahat olmanız gerekmektedir. Yeni doğan bebek bakıcısı pratik, dikkatli ve hızlı olmalıdır. Bebeğinizi her an koruyup kollayarak başına gelebilecek her türlü tehlikeden uzak tutmalı ve bebeğinizi asla yalnız bırakmamalıdır. Bebeğiniz için bakıcı tutsanız bile sizin de birçok sorumluluğunuz bulunmaktadır. Yeni doğan bebekler anne sütü haricinde bir besin alamazlar. Bu nedenle bebeğinizin beslenmesine çok dikkat etmeli ve düzenli bir biçimde anne sütü vermelisiniz.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' Yeni doğan bebek bakıcısı '' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
Bebek Hemşiresi ile karşılıyoruz.
Siz de Yeni doğan bebek bakıcısı için tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' Yeni doğan bebek bakıcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?