Villa Yardımcısı

Villa Yardımcısı

Villa Yardımcısı

Hayatımızda belki en rahat olduğumuz yer villamızdır ve villaların düzenli olması gerekir. Villadaki işler demek: ütü yapmak kolay gibi görünebilir ama her gün ütü yapmak için sabır gerekebilir, alışverişe gitmek çoğu insan için sıkıcı ve zaman kaybı olabilir onun yerine villa yardımcınız gidebilir, çocuklarınızın tüm evi dağıtmış olmasını mı dilersiniz yoksa evdeki her şeyin yerli yerinde olmasını mı, sabahları işe giden aile bireyleri için sabah kahvaltısı hazırlamak tam bir zulüm olur ama villa yardımcınız sizin için yapabilir. Herkesin işten eve yorgun geldiği saatlerde villa yardımcınız size akşam sofrasını kurabilir. Villalarda yaşayan aile bireyleri yoğun hayat temposu nedeni ile villa işlerine zaman ayıramıyor. Böyle bir durumda Villa yardımcısı veya Villa bakıcısı ile çalışmak iyi bir çözümdür. Evinize fazlaca insanı davet ediyor ve gelen misafirlere ikramda bulunmayı seviyorsanız villa yardımcısı sizin için harika bir yardımcı olur. Bu durumda yemek yapmayı seven ve eli lezzetli bir yardımcı iyi olabilir ayrıca çocuklarınız için de fazlaca kurabiye, kek vb. şeyler yapabilir.


Villa yardımcısının sorumlulukları;
İşe giden aile bireylerine sabah kahvaltısı, akşamda işten gelen aile bireylerine akşam yemeği hazırlar
Evdeki çamaşırları çamaşır makinesinde yıkar
Aile bireylerinin ütüsünü yapılmasını istediğiniz bütün eşyaları ütüler
Villayı detaylı ve güzel bir temizlik ile temizlemek
Misafirleri en iyi şekilde ağırlayıp onlara hizmet etmek
Aile bireylerinin verdiği listeye göre evin alışveriş ihtiyacını gidermek
Aile bireylerinin evcil hayvanı varsa onun bakımlarını yapmak


Villa Bakıcısı
Villa bakıcısının asıl görevi ev işlerini yapmak değil çocuğunuz ile güvenilir bir zaman geçirmesini sağlamaktır. Çoğunuzun temel ihtiyaçları yani yemek yedirme, uyku saatlerinde uyku, tuvalet gibi ihtiyaçlarını karşılarken onunla hem eğlenceli hem de öğretici vakit geçirmesi gerekir. Tabi ki çocuğun odasını basit bir temizlik yapmasını isteyebilirsiniz. Bakıcınızın eğitim düzeyine önem vermelisiniz. Çocuklarınızın ev ödevlerine yardımcı olması gerekebilir düşünsenize işten yorgun şekilde gelmişsiniz ve çocuğunuz Anne yardım eder misin ev ödevim var demesini mi? Tercih edersizin yoksa anne bak ev ödevim bu yapabilmiş miyiz?


Villa Bakıcısının Sorumlulukları
Arkadaşları ile vakit geçirtme
Çocukları spor veya müzik aktivitelerine götürüp getirme
Yemek Yapmak
Yatak Zamanı Gereken Düzeni sağlamak (Pijama giydirmek, dişlerini fırçalamak kitap okumak vb.)
Çocukları güvende tutmak

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' villa yardımcısı'' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
• Villa yardımcısı ile karşılıyoruz.


Siz de villa yardımcısı tecrübeli, villanızı güvenle emanet edebileceğiniz '' villa yardımcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Villa yardımcısı, yazlık yahut şehir dışı yerleşim alanlarında yaşamayı tercih eden kişilerin bahçeli, havuzlu villalarında işlerin uygun bir şekilde ilerlemesi için yardımcılık üstlenen kişilerdir. Villaların, apartman dairelerinden büyük olduğu düşünüldüğünde villa yardımcısının da bu ölçüde donanım kazandığını ve önemli işler yaptığını söyleyebiliriz

Villa yardımcısı, villalarda iş yükünün ve misafir kabulünün fazla olması nedeniyle bu yoğunluğu kaldırabilecek psikolojik ve fiziksel güçte olmalıdır.

Villa içerisindeki değerli eşyalar dikkate alındığında villa yardımcısı güvenilir olmalı ve etik anlayış düzeyi yüksek seviyede olmalıdır.

Villa yardımcısı, görev bilinci yüksek bir kimse olmalıdır. İşleri belirlenen plan ve program dahilinde aksatmadan yapabilmelidir.

Villa yardımcısı, yemek yapımı, sofra düzeni ve misafir ağırlama kriterleri noktasında uzman, profesyonel ve bilgi sahibi bir kişi olmalıdır.

Villa yardımcısı seçimi için yapılması gereken ilk şey yardıma gelecek kişinin güvenilirliğinin ve iş ahlakının araştırılması olmalıdır. Villa yardımcısının geçmişte çalıştığı yerlere bakarak, özgeçmişini inceleyerek ve daha önce yanında çalıştığı kişilerin referans ölçütlerini dikkate alarak seçim gerçekleştirilmelidir.

Villa yardımcısı seçiminde ana kriterlerden biri villa yardımcısından ne beklendiğidir. Villa yardımcısı sadece villanın genel işleyişinden mi sorumlu olacak? Villa yardımcısı yemek yapımı ve misafir ağırlama gibi işlerle ilgilenecek mi? Villa yardımcısı aynı zamanda evin çocuklarının bakıcılığını üstlenecek mi? Bu gibi soruların cevapları villa yardımcının belirlenmesinde önemli bir etken olacaktır.

Villa yardımcısı seçiminde bir diğer önemli ölçüt de villa yardımcısının çalışkanlık ve karakter parametreleridir. 

Size en uygun villa yardımcısını bulmak için insan kaynakları danışma şirketlerinin internet sitelerini takip edebilirsiniz. Bu siteleri takip etmek villa yardımcısı bulmanın en kolay ve en güvenilir yoludur. Alanında uzman çalışan kadrosuna sahip danışman şirketler, villa yardımcısı adaylarının bütün bilgilerine sahiptir ve ön görüşmeleri sizin adınıza büyük bir titizlikle yapar.

Kuzey İnsan Kaynakları, “villa yardımcısı nasıl bulunur?” şeklindeki sorunuza hızlı ve etkili çözümler sunar. Kuzey İnsan Kaynakları, güvenilirliği yüksek, deneyimli ve profesyonel özel yardımcı adaylarıyla çalışmaktadır. Siz de aile yapınıza ve villanıza en uygun villa yardımcısı adayıyla görüşmek için bize ulaşarak hizmet talep edebilirsiniz.

 

Villa yardımcısının yaptığı işler ve görev alanları şu şekilde sıralanabilmektedir;

Villa yardımcısı, villanın genel temizliği, ütü, alışveriş ve yemek yapmak gibi işlerle ilgilenmektedir.

Villa yardımcısı, eğer bu hizmet hususunda anlaşılmışsa villadaki evcil hayvanın bakımıyla ilgilenir.

Yine daha önceden görev tanımında belirtilmişse ailenin çocuklarının bakımı konusunda hizmet verir.

Villa yardımcısı, villa sahibinin belirlediği saat diliminde işe başlar. Eğer yatılı kalıyorsa, iş başlangıç saati yine daha önceden belirlenmiş olmalıdır.

Villa yardımcısı, villaya misafir geldiğinde bu misafirlerin ve konukların konforuyla ilgilenir.

Villa yardımcısı, villanın bütün ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında çaba gösterir. 


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?