Özel Yardımcı

Özel Yardımcı

Özel Yardımcı

Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin evimizde zaman geçirmek pek mümkün olmuyor. Bunun en büyük nedeni ise iş hayatı. İşimiz nedeniyle sabah erken saatlerde çıktığımız evden akam çok geç saatlerde girebiliyoruz. Bu sebeple evimize çok vakit ayıramıyor, çoğu zaman yapmamız gereken gündelik işleri yapamıyoruz. Günün tüm yorgunluğu üzerimizdeyken bu ev işlerini yapmak da pek mümkün olmuyor. İşte tam da bu noktada devreye özel yardımılar giriyor. Sizlerin gün içerisinde yetişemediği yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik vb. ev işlerini titizlikle üstenebilecek ve gün içerisinde evinizin sorumluluğunu alabilecek kişilere özel yardımcı denir.


Özel Yardımcılar Ne İş Yapar?


Özel yardımcı evde sizin yokluğunuzda evinizi kendi evi gibi üstlenerek titizlik ile birtakım işleri yapmaktadırlar. İş hayatınız nedeni ile sürekli başka güne ertelediğiniz fakat yine de yorgunluktan halledemediğiniz ev işleriniz için özel yarımcılar sizlerin yüzünü güldürecek. Çamaşır, bulaşık, yemek, temizlik gibi ev işlerini belli saat aralığında yapan ve sizlere kusursuz bir hizmet sunan özel yardımcılar gün içerisinde ki yorgunluğunuzun bir kısmını almaya geliyor. Sizlerde günün sonunda temiz kokan bir eve girmek istemez misiniz? Bu hizmet sizlere çok daha iyi hissettirecektir. Özellikle de ani gelen misafirlere karşı hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.


Özel Yardımcı Nasıl Olmalıdır?


Eviniz için bakacağınız özel yardımcı da bulunması gereken belli başlı özellikler vardır. Bunların en başında kişinin güvenilir olması gelir. Öyle ki güven duymadığımız kimseyi evimize sokmayız. Bu nedenle ikili ilişkilerde güveni sağlamak şarttır. Eviniz için çalışacak olan özel yardımcı uyumlu, profesyonel, gelenek ve göreneklerinize uygun yapıda olmalıdır. Özel yardımcı da bulunması gereken özellikler şu şekildedir;


Temiz, hijyenik, kişisel bakımına dikkat eden, pratik, tertipli, iletişim kurabilen sabırlı, dürüst, yardımcılığı bir meslek olarak gören, sorumluluk sahibi ve en önemlisi de güvenilir olmalıdır. Yeterli tecrübeye sahip olan özel yardımcınız sizlerin tüm ihtiyacını karşılayacak ve ev sorumlulukları konusunda biraz da olsa rahatlamanızı sağlayacaktır.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' Özel yardımcı '' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
Özel yardımcı ile karşılıyoruz.
Siz de Özel yardımcı tecrübeli, güvenle emanet edebileceğiniz '' Özel yardımcı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel yardımcı, çalışmak durumunda olan ya da çeşitli nedenlerle ev işlerini yapamayan kişilere yardımcı olarak temizlik, yemek, çamaşır yıkama, market alışverişi, evin çocuklarına bakma, ütü gibi gündelikli ev işlerini yapan kişidir. Özel yardımcı, özellikle çalışan ailelerin ve bekar kişilerin hayatında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

Özel yardımcı şu özellikleri taşımalıdır;

Ev temizliği konusunda uzmanlık kazanmış olmalıdır.

Yemek yapımı, sofra düzeni, ev temizliği, çocuk bakımı gibi konularda yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

Evin misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacak kabiliyete sahip olmalıdır.

Yaptığı işe özen göstererek çalışmalarını bir plan ve program dahilinde yapmalıdır.

Ev ortamının aynı zamanda onun işyeri olduğunun farkında olmalıdır. Aile veya kişi mahremiyetine saygı göstermeli, bu mahremiyet alanına dahil olmamalıdır.

Özel yardımcı güvenilir olmalıdır. Kendisine emanet edilen evi kendi evi olarak benimsemeli ve çalışmasını bu doğrultuda yapmalıdır.

Kişisel temizliğine değer vermeli, esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilmelidir.

Sıcak kanlı, güler yüzlü, psikolojik olarak sağlam karakterli ve sabırlı olmalıdır. 

Özel yardımcı seçimi yapılırken, bir yardımcıdan beklenen bütün özelliklerin listesinin çıkartılması ve bu listeye uygun bir şekilde seçim yapılması gerekmektedir. Özel yardımcı, aynı zamanda çocuk bakıcılığını da üstlenecekse bu kritere uyum sağlayacak kişilerle görüşülmelidir.

Özel yardımcı seçimi yapılırken önemli olan bir diğer kriter de özel yardımcı adayının eğitim durumu, uzmanlığı, güvenilirliği ve referanslarıdır. Bu nedenle, seçim yapılırken bu kriterlerin göz önünde tutulması gerekmektedir.

Özel yardımcının çalışma saatleri ve görev tanımı da seçim aşamasında önemlidir. Özel yardımcı yatılı mı kalacak? Yoksa günün belirli saatlerinde mi hizmet verecek? Ev içerisinde hangi iş ya da işlerden sorumlu olacak? Türünden sorulara cevap verilmelidir.

Güvenilirlik açısından özel yardımcı adayının adli sicil kaydı ve özgeçmişi seçim aşamasında istenmeli ve değerlendirilmelidir. 

Size en uygun özel yardımcı bayanı bulmak için insan kaynakları danışma şirketlerinin web sayfalarını takip edebilirsiniz. Zira özel yardımcı bulmanın en kolay ve en güvenilir yolu budur. Alanında uzman çalışan kadrosuna sahip danışman şirketler, özel yardımcı adaylarının bütün bilgilerine sahiptir ve ön görüşmeleri sizin adınıza yapar. Söz konusu şirketler, güvenilirliği yüksek, deneyimli ve profesyonel özel yardımcı adaylarıyla çalışmaktadır.

Kuzey İnsan Kaynakları, “özel yardımcı nasıl bulunur?” şeklindeki sorunuza hızlı ve etkili çözümler sunar. Siz de aile yapınıza en uygun özel yardımcı adayıyla görüşmek için bize ulaşarak hizmet talep edebilirsiniz. 

“Özel yardımcının ne iş yapar?” sorusunun cevabı şu şekildedir;

Özel yardımcı, ev sahibinin belirlediği saatte işe başlar.

Evin genel temizliğini yapar ve ütü işlerinden sorumlu olur.

Ev sahibi eve gelmeden önce veya önceden belirlenen saatlerde yemeği hazırlar ve sofra düzenini sağlar.

Eğer görev tanımında daha önceden belirtilmişse evin çocuğunun bakımından sorumlu olur.

Evde hasta veya yaşlı bir birey varsa onun bakımına yardım eder.

Eve gelecek misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması noktasında çaba gösterir.

Evin bütün ihtiyaçlarının tespiti ve temininde yer alır.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?