Özel Hemşire

Özel Hemşire

Özel Hemşire

Günümüzde birçok insanın evde bakım hizmetine ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Fiziksel rahatsızlıklar nedeni ile evde bakıma ihtiyaç duyan kişilerin özel hemşire duyduğu ihtiyaç da açıkça ortadadır. Evde bakıma ihtiyacı olan kişi normal kişiler tarafından da bakılabilir fakat tıbbi konularda bilgisi olmayan kişilerin getir götür işleri dışında kişiye yardımı olmayacaktır.


Hastane ile evde bakım arasında oldukça büyük bir fark bulunmaktadır. Öncelik olarak kişinin evinden daha rahat hissettiği bir yer olmaz. Bu da demektir ki hem kişinin sağlığı hem de konforu açısından özel hemşireler eşliğinde evde bakım hizmetinden yaralanması oldukça tercih dilesi bir yöntemdir. Özel hemşireler hastaya hem sıcak bir aile ortamında hizmet sunarken hem de çok daha sıkı ilişkiler ortaya çıkacaktır. Hastanenin kuralları ve ciddiyetinden uzak kendi evinizde sevdiklerinize veya kendinize özel hemşireler tarafından uygulanan tüm hizmetlerden oldukça memnun kalacaksınız.


Özel Hemşire Görevi Nedir?


Özel hemşireler, hasta ile arasında ailevi bir bağ kuracak ve kişinin tedavisini çok daha büyük bir profesyonellik ile üstlenecektir. Hastanın gidişatını çok daha yakından ve çok daha özel bir ilgi ile gözlemleyecektir. Bu da hastanın periyodik çizgisinin çok daha iyi incelenmesini sağlayacaktır.


Özel hemşire hasta ve hasta yakınları ile arasında uyumlu bir iletişimi sağlamakla yükümlüdür. Hasta yakınlarını bilgilendiren toplantılar düzenleyerek durumun çok daha açık bir şekilde izah edilmesini sağlar. Hasta hakkında görüşlerini bildirerek hastalığının ilerleme durumunda yapılması gerekenleri açıkça belirterek fikir sunar.


Özel hemşireler tedavi sürecinde tüm sorumluluğu alacak olan kişilerdir. Hem kişinin mahremiyetini korur hem de çok daha konforlu bir hizmet sunar. Hastanın hastane yerine evde hizmet görmesi çok daha hijyenik bir ortamda olmasını sağlar. Tedavi süresince gerekli olan eğitim, bakım, gözlem ve kararların verilmesinde en etkin rol özel hemşirenindir.


Özel hemşire, hastanın sağlığını korumak için onu her türlü dış faktörden koruyarak uzak tutmakla yükümlüdür. Özel hemşireler hasta bakıcılardan çok daha donanımlıdır. Hem eğitimleri hem de donanımları açısından hastaya gereken hizmeti verecek ve bu süreçte de oldukça samimi ilişkiler kuracaklardır.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' Özel hemşire '' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
Özel hemşire ile karşılıyoruz.
Siz de Özel hemşire tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' Özel hemşire arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?