Özel Dadı

Özel Dadı

Özel Dadı

İş dünyası nedeni ile anne ve baba olarak günün belli saatleri çocuklarımızla olamıyoruz. Bu durumda çocuklarımızı emanet edebileceğimiz güvenilir, donanımlı, bilgili ve eğitimli kişilerin arayışına giriyoruz. İşte tam da bu noktada devreye özel dadı giriyor. Dadılar, evde ebeveynleri yerine çocuklarla ilgilenen onların sorumluluklarını üstlenen ve bakımı ile ilgilenen kişilere denilmektedir. Dadı seçimi ciddi emek, zaman ve bilgi isteyen bir konudur. Hızlı karar vermemeli ve çocuğunuzu emanet edeceğiniz kişiye karşı güveninizin oluşmasını beklemelisiniz.


Dadı sadece çocuk bakmakla yükümlü kişi değildir. Aynı zamanda ebeveynler ile sürekli olarak iletişime geçme, çocukların gelişimi hakkında ebeveyni bilgilendirme gibi daha pek çok görevi de üstlenirler. Bir dadı sadece çocuk bakımı bilerek bu noktaya gelemez. Dadıların çocuk bakmak dışında psikolojiden, çocuk dilinden, çocuk eğitiminden de anlaması gerekmektedir. Öyle ki anne ve babasından uzakta olan bir çocuğun psikolojisi çok daha farklı olacaktır.


Özel Dadılardan Ne Beklenmektedir?


Özel dadıların sahip olması gereken birkaç özellik bulunmaktadır. Bunlar kişide olmadan çocuk bakmamaları gerekmektedir. Özel dadıların sahip olduğu veya olması gereken özellikler şunlardır;


-Güvenilirlik


-Sabırlılık


-Kişisel Hijyen


-Genel Kültür


-Güçlü İletişim becerileri


Özel dadılar çocuğu bir anne şefkatinden eksiksiz şekilde büyütmekle görevlidir. Çocuk kesinlikle anne babanın eksikliğini tam anlamı ile hissetmemeli gerekli sevgiyi veya ilgiliyi almalıdır. Bu işi en iyi beceren kişilerse özel dadılardır. Bu işin eğitimini almış, deneyimli, bilgili dadılar ile çalışarak çocuğunuzu gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.


Özel Dadılarda Olması Gereken Özellikler


Geçmişte birçok kişi çocuklarını bırakmak için yakın çevrenin tanıdıklarına başvuruyordu. Zaman geçtikçe bu durumun çok da sağlıklı ve doğru bir karar olmadığı ebeveynler tarafından anlaşıldı. Çocuğunuzu emanet etmek isteyeceğiniz kişinin kesinlikle donanımlı olması gerekmektedir. İşte çocuklarınızı güvenerek emanet edebileceğiniz özel dadıların sahip olması gereken özellikler;


Özel dadı samimi, sıcak tavırlı olmalıdır. Bu çocuğunuz ile baş başa kalması durumunda çocuğun kişiyi yabancı görmemesi gerekmektedir. Dürüst ve güvenilir olması ise bu kriterlerin en başında gelmektedir. İkna edici, iletişime açık, eğitimli, şeffaf, sevecen, sabırlı, dikkatli, aile düzenine ayak uydurabilecek ve disiplinli kişilerin özel dadı olarak tercih edilmesi gerekmektedir.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' Özel dadı '' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
Özel dadı ile karşılıyoruz.
Siz de Özel dadı tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' Özel dadı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?