Oyun Abisi

Oyun Abisi

Oyun Abisi

Oyun abisi, üniversitelerin okul öncesi öğretmenliğinde, çocuk gelişimi ya da psikoloji bölümlerinde okuyan gençlerin alanlarında gelişmek için ve kendilerine bütçe oluşturmak için oyun abisi olarak hizmet vermektedirler. Bu oyun abileri özellikle okul öncesi veya okul çağındaki çocukların eğitimli bir kişiyle vakit geçirmesini isteyen anne ve babalar tarafından aranmaktadır. Bu hizmeti veren oyun ağabeyleri temel görev olarak üstendikleri en önemli sorumlulukları çocuklarla kaliteli zaman geçirmektir.


Çocuk gelişimi ve eğitimi gibi konularda bilgi sahibi olmanın yanında çeşitli sanat faaliyetlerini ve spor aktivitelerinin temellerini çocuklara öğretme gibi görevlerde oyun abisinin görevlerindendir. Bazı durumlarda ve ailenin tercihine göre İngilizce bilen ve satranç, müzik gibi konularda eğitilmesi istenen çocuğa bu eğitimler uygulanabilmektedir. Ayrıca okul çağında olan çocukların ödevlerini ve ders çalışmasını da oyun abileri yardımcı olabilmektedirler. Ailenin talepleri doğrultusunda çocuğun okuldan alınması ve devam etmiş olduğu bir spor salonu veya kursa bırakılması gibi işleri de üstlenebiliyorlar.


Oyun Abisinin Sağladığı Faydalar


Anne ve babalar bazı insan kaynakları firmaları ile bağlantı kurarak belli özelliklere sahip oyun abileri talep edebilmektedir. Buna örnek olarak çocuğunuzun yabancı bir dil öğrenmesini ve bu dil hakkında temel bilgiler edinmesini isteyeceğiniz durumda firmaya bu konuda tecrübeli bir oyun abisi bulunmasını isteyebilmektesiniz. Bu durum farklılık göstererek çocuğunuzun gitar çalmasını veya farklı müzik türlerinde ilerlemesini istiyorsanız buna göre bir oyun abisi almanız mantıklı olacaktır.


Oyun Abisinde Olması Gereken Özellikler


Oyun abisi çocuklara karşı sabırlı olmalıdır. Bazı durumlarda çocuk eğitim yerine oyun isteyebilir ve bu kısımda oyun abileri sabırlı olarak çocuğa bu durumu anlatmalıdır. Çocuklara karşı şefkatli ve güler yüzlü olunmalıdır.


İyi bir oyun abine sahip olduğunuzda, çocuğunuzda bu etki hızlı bir şekilde kendini belli edecektir. Bu kişiler çocukların psikolojik durumunu anlayabilmeli ve onları belirlenen konuda eğiterek, bunu yaparken de sabırlı olmak çok önemlidir. Oyun abileri günün belirli vaktinde çalışırlar bu nedenle bu zamanı iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Çocuklar sevdiği kişilerin davranışlarını örnek almaktadırlar. Bu nedenle iyi bir oyun ağabeyinin olması çok önemlidir.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' Oyun abisi '' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
Oyun abisi ile karşılıyoruz.
Siz de Oyun abisi tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' Oyun abisi arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?