İngilizce Bilen Bakıcı

İngilizce Bilen Bakıcı

İngilizce Bilen Bakıcı

İngilizce bilen bakıcı ; bakımı yapacak kişilerin kişisel özelliklerinin de iş becerisi kadar önem taşımaktadır. Bireyler, zaman zaman farklı davranışlarda bulunabilmektedir, çalışan ve bakıcılık yapan kişileri zorlayabilirler. Bu nedenle iyi bir İngilizce bilen dadı bakıcı bu gibi durumları halledebilmesi gerekmektedir. Bakıcının sorumluluk sahibi kişiler olması gerekmektedir.


İngilizce Bilen Bakıcıda Aranan Şartlar


İngilizce bilen bakıcı noktasında aranan kriterler duruma göre ve kişilerin istediği hizmete göre değişiklik gösterebilir. Beslenme düzenine önem göstermeli ve yapılması gerekenleri zamanında yaparak bir sağlık problemi yaşanmasına engel olmalıdır. Dadının bu anlamda tecrübeli olması, bakıcının daha sabırlı ve işinin ehli olduğunu göstermektedir. Bu nedenle tecrübeli kişileri tercih etmeli ve bu tecrübelerini kontrol etmelisiniz.


Bakıcının gereken durumlarda ilk yardım ve sağlık konularında bilgili olması gerekmektedir. İngilizce bilen bakıcının sevgi ve güler yüzlü ile yaklaşması hasta için önemli bir konudur. Tercih edilen bakıcı kişiyle hoş sohbet ederek birlikte aktiviteler yapabilir. Kişilerin ihtiyaçlarına göre değişen bu kriterler farklı durumlarda İngilizce bilen bakıcılarda aranmaktadır.


Bazı durumlarda kişiler çocukları için İngilizce bilen bakıcı aramaktadır. Bu İngilizce bilen bakıcılar kişilerin ihtiyaçlarını gidermede yardımcı olacaklardır. Günümüzde İngilizce bilen bakıcı çok kişi tarafından aranmaktadır. Bu bakıcılar normal bakıcıya göre çok daha fazla maaş alabilmektedir. Bu nedenle İngilizce bilen ve bakımda tecrübeli olan kişiler kişinin ihtiyacına göre belirlenerek alınabilir. Sizin de böyle bir bakıcıya ihtiyacınız bulunuyorsa tüm bu kriterleri dikkate alarak tercih yapmanız önerilir.


Bakıma muhtaç kişiler, tanımadıkları birine güven duymadıkları için bakıcı fikrini hiçbir şekilde kabul etmeyebiliyorlar. Bu konuda alınganlık ve aşırı hassasiyet gösterebiliyorlar. Bu nedenle, sizin sabırlı ve anlayışlı olmanız, empati kurarak yaklaşarak her durumda onun yanında olduğunuzu söyleyerek güveninizi vermeniz önemlidir. İlk zamandan itibaren bakıcı arama sürecine onu da dahil ederek, bakıcı adayları ile ilgili görüşünü almanız da bu fikre daha kısa sürede alışmasını sağlayacaktır. Böylelikle kendi de durumu kabullenip isteyerek bir bakıcı tutulmasını sağlayacaktır.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' İngilizce bilen bakıcı '' ihtiyaçlarını;
• Referanslı,
• Deneyimli,
• Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
• Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
İngilizce bilen bakıcı ile karşılıyoruz.
Siz de İngilizce bilen bakıcı tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' İngilizce bilen bakıcı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngilizce bilen bakıcı, çocuğun günlük bakımının yanında onun okul öncesi yabancı dil eğitimine de katkı sunan bakıcıdır. Bu nedenle İngilizce bilen bakıcılar, İngilizce dil yeterlilik sınavına girerek bu alandaki yetkinliklerini kanıtlamaktadır. İngilizce bilen bakıcılar, dünyanın globalleşmesine paralel olarak son dönemde bir hayli rağbet görmekte ve tercih edilmektedir. 

İngilizce bilen bakıcı, yabancı dil eğitimini tamamlamış ve İngilizce yeterliliğini sınav ve mülakatlarda kanıtlamış olmalıdır.

İngilizce bilen bakıcı çocukları sevmeli ve onların gelişim ve eğitiminde maksimum faydayı gözetecek ve uygulayacak kabiliyette olmalıdır.

Yabancı dil bilgisinin yanında Türkçeyi de etkin bir şekilde kullanabilmelidir.

Yazılı ve sözlü iletişim kanallarını çocuğun gelişiminde maksimum faydayı sağlayacak düzeyde kullanabilmelidir.

Aile ve kişisel yaşantısı tutarlı olmalıdır. Güvenilirliğinden taviz vermemelidir.

Sabırlı ve güler yüzlü olmalıdır. Çocukların yaramazlık davranışları karşısında hoşgörülü bir tutum benimseyebilmelidir. 

İngilizce bilen bakıcı seçimi özel bir uzmanlık gerektirir. Bu nedenle bakıcı adayını sözlü ve yazılı mülakata almak doğru bakıcı seçiminde önemli bir detay olacaktır.

İngilizce bilen bakıcı adayının eğitim durumunu, deneyimlerini ve kişisel yaşantısını anlatmasını sağlamak da çocuğunuz için en uygun adayı seçmeniz için yardımcı olur.

İngilizce bilen bakıcı adayının referanslarına ulaşım sağlayarak çalışma prensipleri ve eğitim metotları hakkında bilgi almak bakıcı seçimlerinde etkin bir yol olarak öne çıkmaktadır. 

İşinde uzman, becerikli, eğitimli ve profesyonel çalışma yürüten İngilizce bilen bakıcı bulmak için bu alanda hizmet veren kurumsal danışmanlık firmalarına müracaat edilebilir. Danışmanlık firmaları, ebeveynlerin istekleri doğrultusunda en uygun adayları belirlemekte ve ailenin seçimine sunmaktadır.

Kuzey İnsan Kaynakları, aile tercihlerine uygun, çocuğun yabancı dil eğitiminde etkin rol üstlenecek İngilizce bilen bakıcı adayını belirlemek için yardımcı olmaktadır. İletişim kanallarından bize ulaşabilir, danışmanlık talep edebilirsiniz

“İngilizce bilen bakıcı ne iş yapar?” sorusunun cevabı ebeveynlerin İngilizce bilen bakıcısından ne beklediğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak en genel tanımıyla İngilizce bilen bakıcının yaptığı işler şu şekildedir;

-          Çocuğun okul öncesi yabancı dil eğitimini gerçekleştirir.

-          Çocuğun eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmesini ve bu dili geliştirmesini sağlar.

-          Ailenin belirlediği saatlerde işe başlayıp, onların rutinine göre çocuğun bakımını üstlenir.

-          Çocukla ilgilendiği süre boyunca onun güvenliğini sağlar.

-          Çocukla sürekli iletişim ve diyalog halinde kalarak onun kendini en iyi şekilde ifade etmesine yardımcı olur.

-          Çocuğun odasının temizliğini ve havalandırmasını yapar. Kıyafetlerinin temiz ve düzenli olmasını sağlar.

-          Eğer önceden anlaşılmışsa aynı zamanda ev işlerinden de sorumlu olur.

-          Çocuğun uygun bir şekilde beslenmesini ve zamanı gelince uyumasını sağlar.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?