Engelli Çocuk Bakıcısı

Engelli Çocuk Bakıcısı

Engelli Çocuk Bakıcısı

Engelli çocuk bakıcısı ; Zihinsel veya fiziksel engelli çocukların bakımı onlar için sürekli olarak devam edecek bir süreçtir. Bu nedenle bu çocuklara büyük sevgi, anlayış ve sabır gerekmektedir. Bu süreçte anne ve babanın birçok yapması gereken görevleri bulunmaktadır.


Bu kişilerin bakımı sırasında daima güler yüzlü  ve saygılı olunmalıdır. İçten ve samimi bir biçimde çocukların ihtiyaçları dinlenerek onlara yardımcı olabilmek için elden gelenin en iyisini yapmak gerekmektedir. Tıbbi ya da teknik bir yaptırım uygulanacağı esnada bu durum engelli kişilerin anlayacağı biçimde ifade edilmelidir ve bu çocuklarda kavram kargaşası yaratılmamalıdır. Engelli çocuk bakımında ısı, ışık, havalandırma gibi durumları dikkate alarak bunlara göre bakım yapılmalıdır.


Bunlar istenilen veya gereken konuma getirilmediğinde engelli çocukların fiziksel ve duyusal kanallarını olumsuz etkilenebilmektedir. Bu kişilerin bakımı sırasında mahremiyetine özen gösterilmelidir. Engelli çocuklar bakım sırasında güvendiği veya sevdiği kişilerin yanlarında olmasını isteyebilmektedirler. Bu durum anlayışla karşılanarak, olabildiğince yerine getirilmesi gerekmektedir.


Engelli Çocuk Bakıcısı Görevleri


Engelli çocuk bakıcısı en önemli olacak kriter bu hizmeti verecek kişinin olabildiğince güler yüzlü, sabırlı ve işini severek yapmasıdır. Çocuğunuzu sağlıklı bir şekilde bakımı için daha fazla kriter bulunsa da bu kriter çocuğunuzun psikolojisi açısından en önemlisidir.


Engelli çocuk bakıcısı, çocuğun yemek tuvalet gibi alışkanlıklar kazanmasına yardımcı olmalıdır ve bu durumları düzenli bir şekilde uygulamalıdır. Bu bakıcılar çocukların yeteneklerini keşfederek bunların gelişmesine katlı sağlanmalıdır.


Çocuğun yaşam alanının ve kıyafetlerinin hijyenine dikkat etmesi gerekmektedir. Çocuğun yaptığı faaliyetlere göre bunların bir düzene oturtularak yapılmasını sağlamak da engelli çocuk bakıcısının görevlerinden biridir. Zihinsel ve fiziksel gelişime uygun oyunlar oynayarak engelli çocuğun gelişimine katkı sağlanmalıdır.


Engelli Çocuk Bakıcısında Referanslar Çok Önemlidir


Engelli çocuk bakıcısı tutarken, çocuğunuzun en iyi şekilde bakılması için öncesinde çalışmış olduğu kişilerle görüşülmelidir. Bu bakıcıyı tutarken bir firmayla anlaşarak tutmanız sizin için daha faydalı olabilmektedir. Bu kişiler engelli çocuk bakımında sertifikası olan ve referanslı kişiler olmalıdır. Çocukları toplum içinden soyutlamadan sosyal bir şekilde bakılması çocuk sağlığı açısından oldukça önemlidir.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' Engelli çocuk bakıcısı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
    Engelli çocuk bakıcısı ile karşılıyoruz.
Siz de Engelli çocuk bakıcısı için tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' Engelli çocuk bakıcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?