Bebek Hemşiresi

Bebek Hemşiresi

Bebek Hemşiresi

Bebek hemşiresi, yeni doğan bebeklerin fiziki bakımlarını yaparak, aileye yeni doğan bebekle ilgili eğitimleri veren, üniversitelerin ebelik ya da hemşirelik bölümlerden mezun olan uzman sağlık çalışanlarıdır. Evde bebek hemşiresi, yeni doğmuş bebeklerin ilk aylarında aileye günlük, haftalık veya aylık olarak destek sağlayan hemşirelerdir.


Bebek hemşireleri evde sağlık hizmetleri bünyesinde çalışarak ailelerin taleplerine göre eve desteğe gitmektedirler. Her bebek hemşiresi farklı özellikler bulundurmaktadır. Yeni doğan veya bebek bakım deneyimine sahiptirler. Genel olarak bebek hemşireleri, yeni doğan bebeklerle ilgili pratik deneyime sahip olarak anneye emzirme desteği sunmaktadır. İlk yardım ve yeni doğan çocuk gelişimi bilgisi dahil olmak üzere yeni doğan bebek bakımı hakkında güncel bilgiye sahip olmaktadır.


Bebek Hemşiresinde Sağladığı Faydalar


Bebek hemşiresi bebek bakımında dikkatli, odaklanmış ve tecrübeli olmalıdır. Çocuk bezi değiştirme biçimini, bebeğin banyo yaptırımını ve bebeğin beslenmesini sağlayabilir ve bunların tümünü size yapmayı öğretir. Hemşire bebeklerin beslenme, uyku ve bebeğin davranışları hakkında bebeğin günlük rutinlerini ebeveynlere anlatarak, ebeveynlerin bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlar. Anne ve babalara, bebeklerin gelişimi hakkında ve bebeklerin kendine has özelliklerini anlatarak neler yapmalarını gerektiğini öğretir. Anne ve babalara yeni doğmuş bebekle ilgili bir program oluşturma konusunda yardımcı olabilir. Bilinmeyen noktalarda bebek hemşiresine soru sorularak bu durumlar öğrenilebilir. Emziren annelerde laktasyon desteği sağlayarak sütünü arttırması için takviye ürünlerde bulunur.


Bebek Hemşiresi Hakkında Bilgiler


Bebek hemşiresi evinizdeki süresi sizin kararınız doğrultusunda olacaktır. Bebek hemşirelerinin konumu geçici olmaktadır. Bu süre ortalama 2 hafta ile 12 hafta arasında değişmektedir. Prematüreler ve özel ihtiyacı olan bebekler için daha uzun süre olmaktadır. Eğer bebek hemşiresinin program ayarlamasını tercih ediyorsanız, hemşire bebeğinize bir program ayarlayabilir. Bir program yapılmasını istemiyorsanız, bebek hemşiresi bebeğiniz için istediğiniz plana uyacaktır. Bebek hemşiresi bebek uyuduğu esnada uyuyacaktır. Uyumaya veya evinizden dışarı çıkmak istediğinde her 24 saat için bu 4-5 saatlik bir mola verebilmektedir. Bebek hemşiresi 24 saat bebek bakımı yapacaksa bunun için uygun bir yatak sağlamanız gerekmektedir. Bebek hemşiresinin yeni doğan bebekle aynı odada yatması tercih edilmektedir.


Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' bebek Hemşiresi '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Bebek Hemşiresi ile karşılıyoruz.
Siz de bebek hemşiresi için tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' bebek hemşiresi arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?