Şöför

Şöför

Şöför

Otel ve diğer konaklama işletmelerinde misafirlerin otelden havaalanına veya başka bir noktadan otele transfer edilmesinde çoğu zaman otel şoförleri kullanılmaktadır. Misafirlerin huzur ve güven içerisinde taşınması işlevini yerine getiren şoför, kendisine verilen görevleri zamanında ve noksansız yapar, araçların zamanında kontrollerini, bakımlarını yaptırır. Kullanmakta olduğu aracın sorumluluğu kendisine aittir. Her gün aracın temizliğini kontrol eder ve tamir bakım gerektiren durumları Personel Müdürlüğüne bildirir.

Şoförler genel olarak direksiyon başında çalışan ve dikkatli olmak zorunda kalan kimselerdir. Misafirlerin transferi konusunda her an tetikte olması gereken şoförlere otelin temsil edilmesi noktasında da büyük görevler düşmektedir. Bu noktada bir otel şoföründen beklenen pek çok davranış bulunmaktadır. Beklenen ve olması gereken bu davranışları şu şekilde sıralayabiliriz.

•    Otelde konaklayacak misafirlerle bire bir iletişim kuracağında şoförün diksiyonunun gayet iyi ve konuşma becerileri yüksek olması gerekmektedir.
•    Şoförler çoğu zaman misafirlerin otel hakkında ilk izleniminin oluşmasına katkı saplayan kimselerdir. Bu nedenle giyim, kuşam, tıraş ve davranışlar konusunda oldukça hassas olunmalıdır.
•    Araç kullanırken trafik kurallarına uymalı ve hata yapmaktan kaçınmalıdır. Nitekim burada çizilecek portre otelin kurumsallığını yansıtacaktır.
•    Misafirlere karşı güler yüzlü ve kibar davranılmalı gereksiz konuşmalardan kaçınmalıdır.
•    Misafirlerin bagajlarını taşımalı ve misafirlere olabildiğince yardımcı olmalıdır.
•    Şoför, misafirlerin özel isteklerini olabildiğince karşılamalı ve misafirlere istedikleri bilgileri sunabilecek bilgi birikimine sahip olmalıdır.

Siz de kaliteli ve kurallara riayet eden bir şoför adayı iseniz tek yapmanız gereken Kuzey İnsan Kaynaklarına başvurmak ve otel şoförlüğü için iş imkânlarını değerlendirmek. Detaylar için hemen bize ulaşabilirsiniz!


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?