Çamaşırhane Personeli

Çamaşırhane Personeli

Çamaşırhane Personeli

Çamaşırhane personeli, otel gibi işletmelerin çarşaf, perde, havlu gibi ürünlerinin temizliğinden sorumlu olan kişilerdir. Böyle bir işletme de müşteriler için en önemli noktalardan bir tanesi hijyendir. Bu nedenle işletmeler tüm tekstil ürünlerinin temizliğine ve düzenine özen göstermektedir. Hiçbir müşteri üzerinde yattığı çarşafın kirli kullandığı havlunun düzensiz olmasını istemez. Hatta böyle bir durumlar karşılaşırsa büyük bir tepki dahi gösterebilir. Çeşitli sosyal platformlarda otelinizi kirli olmakla itham edebilir ve işletmeniz hakkında kötü yorumlarda bulunabilir. Bu tarz kötü olayların önüne geçmek için bünyenizde iyi bir çamaşırhane personeli çalıştırmalı ve işletmenizin temizliğine özen göstermelisiniz. Peki, çamaşırhane personelinin işini yaparken dikkat etmesi gereken konular nelerdir? Gelin inceleyelim.

•    Bir çamaşırhane personelinin kullandığı ilaçlara özen göstermesi gerekmektedir. Kalitesiz, insan sağlığına zarar verecek ilaç ve deterjanların kullanılması oldukça sakıncalı bir durumdur.
•    Bir çamaşırhane personelinin nevresim, çarşaf ve havlu gibi eşyaları kullanıldıktan sonra çamaşırhaneye götürmesi ve yerine yenilerini getirmesi gerekmektedir.
•    Çamaşırhanede bulunan yıkama ve kurutma makinelerinin bakımları ile ilgilenmeli ve olası bir arıza da teknik ekip ile iletişim geçmesi gerekmektedir.
•    Çamaşırhane personeli çamaşırhanenin temizliğinden de sorumludur. Bu nedenle çamaşırhaneyi düzenli bir şekilde temizlemeli ve tertipli tutmalıdır.

Eğer sizin firmanızda da bir çamaşırhane mevcut ise çamaşırhane personeline ihtiyaç duymanız muhtemeldir. Bizimle iletişime geçerek en profesyonel çamaşırhane personeline ulaşabilirsiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?