Hizmetlerimiz

Evde Bakıcılık Hizmetleri

Evde bakıcılık hizmetleri sayesinde pek çok kişinin hayatı kolaylaşmaktadır. Günümüzde, çalışan annelerin ilk ihtiyacı olan güvenilir bebek bakıcısı yahut çocuk bakıcısı arayışı oldukça fazladır. Çoğu kez bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı karıştırılmaktadır. Bebekler ile çocukların isteklerinin farklı olduğu mutlaka gözetilmelidir. Bunun yanı sıra evde bakıcılık hizmetleri kapsamında hasta bakıcısı ve yaşlı bakıcısı da bulunabilir. Yaşlı bakıcısı ve hasta bakıcısı için aranan personelin işinde tertipli ve sabırlı biri olması çok önemlidir. Bakıcılık hizmeti almak isteyenler, hangi kriterlere sahip bir personel aradıklarını unutmamak adına isteklerini not alabilirler. Aranılan özelliklere sahip bakıcı bulunduğunda konuşulması gereken tüm detaylar yüz yüze görüşülmelidir. Bu hizmetlerin dışında ev işlerinde yardımcı ve refakatçi arayanlarda evde bakıcılık hizmetlerine başvurabilir. Bakıcı bulma sürecini güvenli ve hızlı bir şekilde ilerletmek adına profesyonellerden yardım alınmalıdır. Profesyonel bakıcılar ile amatör bakıcılar arasındaki farklar bariz bir şekilde belli olacaktır. Evde bakıcılık hizmeti alanların memnuniyeti bakıcıların deneyimleriyle doğru orantılıdır.

Evde Bakım Hizmetleri

Ev konforu gibisi yoktur. Evde bakım hizmetlerinin bu denli fazla tercih edilmesinin sebebi yardıma ihtiyacı olan kişinin alıştığı ortamda bakımına devam edilmesidir. Evde bakım hizmetleri son derece ciddiyet ister. Evde bakım hizmeti verecek olan kişinin eğitim durumu mutlaka sorgulanmalıdır. Hemşire, felçli hasta bakıcısı, yara bakım hemşiresi, yoğun bakım hemşiresi, Alzheimer hasta bakıcısı, Parkinson hasta bakıcısı, Demans hasta bakıcısı, engelli hasta bakıcısı, fizyoterapist, als hasta bakıcısı, yatalak hasta bakıcısı, Ms hasta bakıcısı bu hizmetlerin içindedir. Dolayısıyla bakıcının donanımlı olması ve sağlık eğitimi almış olması aranan ilk özelliktir. Hastalara bakım yaparken güler yüz göstermek, doğru iletişim kurabilmek önemlidir. Evde bakım hizmetleri almadan önce şartlarınızın ne olduğu yönünde detaylı bir görüşme yapmalısınız. Bakım hizmetleri verecek olan kişinin daha önce ilgilendiği hastaların ve yakınlarının görüşleri de doğru karar vermenize yardımcı olacaktır. 

Özel Bakıcılık Hizmetleri

Özel bakıcılık hizmetleri, kişilerin işini kolaylaştıran aynı zamanda özel isteklerine karşılık veren personelleri ilgilendirmektedir. Bakıcıda aranılan özellikler arasında klasik yeteneklerin dışında belli bir eğitim seviyesine sahip olmaları beklenir. Özel bakıcılık hizmetlerine ikiz bebek bakıcısı, yeni doğan bebek bakıcısı, engelli çocuk bakıcısı, bebek hemşiresi, oyun ablası, oyun abisi, pedagog, özel dadı, özel yardımcı, özel hemşire, İngilizce bilen bakıcı girmektedir. Örneğin her bakıcının İngilizce bilmesi mümkün değildir. Burada ikinci yabancı dil ekstra bir tercihtir. Bu sebeple alınan hizmet özelleştirilmiştir. Bu hizmetler tamamen kişilerin kendi arzularına kalmıştır. Alacakları bakıcılık hizmetini daha kapsamlı halde isteyebilirler. Böyle durumlarda özel istekleri doğrultusunda referansları güçlü kişiler ön planda olacaktır. Özel bakıcılık hizmetleri veren kişilerden beklenti yüksektir. Bu hizmetten faydalanmak isteyenler olmazsa olmazlarını bakıcı adaylarıyla mutlaka paylaşmalıdır.