Parkinson Hasta Bakıcısı

Parkinson Hasta Bakıcısı

Parkinson Hasta Bakıcısı

Parkinson motor sistem hastalıklarının bir çeşididir. Parkinson hastalığının en önemli belirtisi vücuttaki denge bozuklukları ve şiddetli titremelerdir. Parkinson hastalığının bakımında bir süre sonra kişilerin bir yardımcıya ihtiyacı olur. Çok hızlı ilerleyen bu hastalıkta bir kişi tek başına hastanın tüm sorumluluklarını üstlenemez ve profesyonel bir destek almak ister. Parkinson hasta bakımında hem aile bireylerinin hem de hasta bakıcıların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

•    Evinizin hastanın rahatlığına göre dizayn edilmesi gerekmektedir.
•    Hastalar hastalığın son evresine kadar kişisel ihtiyaçlarını yerine getirebilmektedir fakat bir süre sonra yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada hastaya iyi davranmalı ve yardımı zorla değil gönüllü bir şekilde yaptığınızı davranışlarınız ile iletmelisiniz.
•    Parkinson hastalarının ilaçlarını düzenli bir şekilde alması hastalığının ilerlemesini önleyebilmek için çok önemlidir. Bu nedenle ilaçların düzenli bir şekilde takibinin yapılması gerekmektedir.
•    Aile bireylerinin ve hasta bakıcının hastaya yansıttığı moral ve motivasyon çok önemlidir. Hasta ile ilgilenen kişilerin morallerini yüksek tutmaları ve bunu hastaya yansıtmaları gerekmektedir.
•    Hastalar yürüme de zorluk çekmeye başladığı sırada evde bir tekerlekli sandalye bulundurarak tuvalet ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' parkinson hasta bakımı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Parkinson hasta Bakıcısı ile karşılıyoruz.
Siz de parkinson hasta bakımında  tecrübeli, hastanızı güvenle emanet edebileceğiniz '' parkinson hasta  bakıcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parkinson hasta bakıcısı, dopamin sentezleyen hücrelerin hasara uğramasıyla Parkinson hastası olan kişilerin bakıcılığını üstlenen profesyonel ve alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Parkinson hastaları yüksek düzeyde hareket bozukluğu ve titreme yaşar. Bu nedenle, bakımları dikkat ve uzmanlık gerektirmektedir. 

Parkinson hasta bakıcısı olmak, hastalığın derecesine de bağlı olarak kararlılık, irade ve duygusal güç gerektirir. Bu nedenle Parkinson hasta bakıcısının bu özellikleri taşıması gerekmektedir.

Parkinson hasta bakıcısının, Parkinson hastasına moral, duygusal ve fiziksel destek verebilecek donanımda olması gerekmektedir.

Parkinson hasta bakıcısının, Parkinson hastalığının seyri ve hastalıkta kullanılan ilaçlara yönelik bilgisi olması mutlak bir zorunluluktur.

Parkinson hasta bakıcısı, güvenilir ve sadakatle dolu olmalıdır. Parkinson hastasını, tedavi süresince yalnız bırakmamalıdır.

Parkinson hasta bakıcısı, uzman, deneyimli ve eğitimli olmalıdır. Bu kriterler çerçevesinde Parkinson hastasına daha doğru yardım edebilmektedir.

Parkinson hasta bakıcısı güler yüzlü ve yardımsever olmalıdır. İnsani etik anlayışından taviz vermeyecek bir yapıda olmalıdır.

Parkinson hasta bakıcısı kriz anlarında sakin kalabilmeli ve hastaya yardım edebilmek için gerekli gayreti gösterebilmelidir.

Parkinson hasta bakıcısı seçimi yaparken öncelikli olarak bakıcı adayının uzmanlığı ve deneyimi değerlendirilmelidir. Öte yandan referans araştırması yapılarak, en uygun Parkinson hasta bakıcısı seçimi gerçekleştirilmelidir.

Parkinson hasta bakıcısı seçiminde bir diğer önemli etken de bakıcı ve Parkinson hastası arasındaki uyum ve diyalogdur. Eğer etkili bir iletişim gerçekleştirilirse, hastalığın seyri de olumlu yönde devam edecektir. 

Parkinson hasta bakıcısı bulmanın en doğru ve en etkili yolu bu alanda uzmanlaşmış danışma şirketleriyle iletişime geçmektir. Danışma şirketleri, kişinin tercihleri ve Parkinson hastasının durumu neticesinde en uygun bakıcı adayıyla iletişime geçerek hasta ile görüşmesini sağlamaktadır.

Bu noktada, Kuzey İnsan Kaynakları, size en uygun Parkinson hasta bakıcısı bulmak yönünde çözüm sunmaktadır. Yüzlerce özgeçmiş arasından, size en uygun Parkinson hasta bakıcısı ile tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Parkinson hasta bakıcısı en temelde şu işleri yapmaktadır;

Parkinson hastasının ilaçlarını düzgün bir şekilde kullanmasını sağlar. İlaç kullanımının takibini yapar ve ilaçların dozunu ayarlar.

Hastalığın seyrine göre uygun bakım metotları geliştirerek bu metotları büyük bir dikkatle uygular.

Parkinson hastasının özel beslenme düzenine göre beslenmesine dikkat eder. Hastaya uygun yemekleri hazırlar ve servis eder.

Hastanın günlük yapması gereken egzersizleri yaptırır.

Parkinson hasta bakıcısı, hastanın boş zamanlarını değerlendireceği aktiviteler düzenler. Ve bu sayede hastanın moralini yükseltir. Hastaya psikolojik destek sağlar.

Parkinson hastasının yaşam alanını düzenler. Temizler, günlük havalandırmalarını yapar.

Doktorun tavsiyeleri ekseninde hastanın sosyalliğini sağlar.

Hastanın konuşma ve yüz ifadesi gösterme eksikliği yaşadığı durumlarda konuşma ve dil terapisi gerçekleştirir.

Parkinson hastasının salya ve terleme etkisiyle ortaya çıkan ağız ve vücut temizliği ihtiyacıyla titizlikle ilgilenir. 


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?