Ms Hasta Bakıcısı

Ms Hasta Bakıcısı

Ms Hasta Bakıcısı

MS yani Multipl Skleroz hastalığı kişilerin bağışıklık sistemlerindeki bozukluklar sonucunda beyinde ve omirilikte plak oluşmasıdır. Hem gençlerde hem de yaşlılarda görülebilen bu hastalık ülkemizde 35 bin kişiye etkisi altına almıştır. MS hastalığı ataklar şeklinde meydana gelir ve tedavi ile sadece kontrol altına alınabilir. Kesin bir çözümü yoktur. İleri derecede MS hastası olan bazı kişiler başka bir kişinin yardımına ihtiyaç duyabilmektedir. Ancak ailenizde ya da yakın çevrenizde MS hastası olan kişiye bakacak bir kişi yoksa ya da hastanın profesyonel bir şekilde bakılmasını istiyorsanız profesyonel bir bakıcı hizmetine başvurabilirsiniz. Bu bakıcı hizmetinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kişinin daha önce bu konuda tecrübesinin olup olmadığını öğrenmek ve hasta bakımı ile ilgili bir eğitim alıp almadığını öğrenmektedir. Eğer hastanızın profesyonel ve iyi bir şekilde bakılmasını istiyorsanız alacağınız hasta bakım hizmetinde bu noktaları iyice öğrenmeli gerekirse aday bakıcının tecrübesini kanıtlamasını isteyebilirsiniz. Çünkü tüm hastalıklarda olduğu gibi MS hastalığında da hastanın bakımı çok önemlidir. Bu bakım ne kadar iyi olursa hastalık o kadar yavaş ilerler ve hastanın daha kaliteli bir yaşam sürmesini sağlar. Bu nedenle MS hastalığı konusunda bilgili ve tecrübeli hasta bakıcılar edinebilirsiniz. Eğer ailenizde MS hastası bir kişi varsa ve profesyonel bir yardım almak istiyorsanız bizimle iletişim geçebilirsiniz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' ms hasta bakımı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Ms hasta bakıcısı ile karşılıyoruz.
Siz de ms hasta  bakımında tecrübeli, hastanızıgüvenle emanet edebileceğiniz '' ms hasta bakıcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MS hasta bakıcısı, kişinin bağışıklık sistemindeki bozukluklar neticesinde beyin ve omurilikte çok sayıda plakların oluşmasıyla ortaya çıkan bir hastalık olan MS (Multipl Skleroz) hastalarının bakımını üstlenen kişilerdir. MS hastalığında sık sık atak durumları ortaya çıktığı için, bu hastalığa sahip kişilerin özel olarak uzmanlaşmış bir bakıcıya ihtiyacı olmaktadır. 

MS hasta bakıcısı, MS hastalığını tanıyan, bu hastalığın gelişim ve sonuçlarından haberdar olan ve hastaya etkilerini bilen bir kişi olmalıdır.

MS hasta bakıcısı, hastanın psikolojik sorunlar yaşaması ihtimaline karşı temel psikoloji bilgisine sahip olmalıdır. Ayrıca yaptığı stajlar, katıldığı eğitimler ve sertifika programlarıyla MS hasta bakıcısı konusundaki uzmanlığını pekiştirmelidir.

MS hasta bakıcısı, MS hastasına her konuda moral ve motivasyon sağlayacak nitelikte olmalıdır.

MS hasta bakıcısı sabırlı ve anlayışlı olmalıdır. Hastayla etkili iletişim geliştirebilmelidir. Hastanın ve hasta yakınlarının güvenini kazanmalıdır.

MS hasta bakıcısının iş ahlakı en üst düzeyde olmalıdır. Hastayı yarı yolda bırakmamalı. Hiçbir surette görevini aksatmamalıdır. 

MS hasta bakıcısı seçiminde öncelikli düşünce, MS hastasının bakıcılığını üstlenecek kişinin tam zamanlı mı yoksa yarı zamanlı mı çalışma yürüteceğini tespit etmek olmalıdır. Ve seçim aşaması bu eksende yürütülmelidir.

MS hasta bakıcısının daha önce çalıştığı yerler, referansları, eğitim bilgileri, kurs ve sertifika bilgileri seçim için önemli bir ipucu vermektedir. Zira MS hasta bakıcısı adayı, bu hastalığın inceliği dikkate alındığında güvenilir, samimi, deneyimli ve aynı zamanda bilgili olmalıdır. Bakıcı adayının referans araştırmasının yapılması en uygun MS hastası bakıcısını bulmak noktasında atılması gerekilen adımlardan biridir.

MS hastası ile bakıcı arasındaki uyum ve iletişim dikkate alınmalı ve bu uyum doğrultusunda MS hasta bakıcısı seçimi gerçekleştirilmelidir. 

İnternet olanaklarının gelişmesine paralel olarak çevrimiçi aramalarıyla çok kolay bir şekilde MS hasta bakıcısı bulunmaktadır. Ancak, bakıcı arayışında uzman insan kaynakları şirketlerinden hizmet talep etmek oldukça önemlidir. Çünkü serbest çalışan MS hasta bakıcısı adayların bilgilerine ulaşmak ve bu adayları değerlendirmek çok zordur.

Kuzey İnsan Kaynakları, size en uygun MS hasta bakıcısını bulmak için çözüm üretmektedir. Kuzey İnsan Kaynakları bünyesinde faaliyet yürüten MS hasta bakıcıları uzmanlık açısından kendisini kanıtlamış, eğitimlerini tamamlamış ve deneyim kazanmış kişilerdir.

Profesyonel MS hasta bakıcısının görevleri şu şekildedir;

MS hastasının ilaç takibini gerçekleştirir. Hastanın, zamanı geldiğinde bu ilaçları kullanmasını sağlar.

MS hastasının isteği doğrultusunda tuvalet, temizlik ve giyim ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur.

MS hastasının vücudunda yaralar oluşmaması için uygun pozisyonda yatmasını veya oturmasını sağlar.

Hastanın sürekli yanında yer alır. Ona hastalık boyunca moral, motivasyon ve psikolojik destek verir.

MS hastasının yaşam alanının temizliğiyle ilgilenir. Odasını havalandırır. Hijyen açısından çeşitli önlemler alır ve uygular.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?