Als Hasta Bakımı

Als Hasta Bakımı

Als Hasta Bakımı

Als hastalığında eller ve bacaklar ya da ağız ve dilde ki zayıflıklar ile başlayabilir ve gün geçtikçe tüm vücuda yayılır. Hastalığın ileriki evrelerinde solunum yetmezliği gibi rahatlıklar da görülebilmektedir. Als hastalarının da tıpkı diğer hastalar gibi en iyi koşullarda bakılması gerekmektedir. Bu konuda hasta yakınlarına büyük bir sorumluluk düşmektedir. Fakat hasta yakınları bazen çalışmak zorunda olduğu için bazen de hastaya tek başına yetemediği için profesyonel bir bakım desteği almak isterler. Böyle bir durumda da als hasta bakımı hizmeti arayışına girerler. Kuzey İnsan Kaynakları olarak size ve hastanıza en iyi ve en güvenilir als hasta bakımı hizmetini vermekteyiz. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Als hastalığında bakımın çok önemli olduğundan bahsettik. Peki, als hastalarının bakımının nasıl olması gerekmektedir? Öncelikle hasta ile aranızda iyi bir duygusal bağ kurmalısınız. Onlara destek olduğunuzu ve onun iyiliğini istediğinizi davranışlarınız ile belli etmelisiniz. Hastanızın beslenmesine çok dikkat etmelisiniz. Çok ağır yemekler yerine hafif ve sağlıklı yemekler ile beslenmelerini sağlamalısınız. Bu hastalık solunum yetmezliğine yol açacağı için hastanın solunum hareketlerini incelemeli ve bir problem varsa hemen doktora başvurmalısınız. Moraliniz bozuk olduğunda ya da stresli olduğunuzda bunu hastaya belli etmeyin. Bu hastalar moral bozukluğundan ve stresten çok fazla etkilenmektedir. Hastayı eve bağlı olmaktan kurtarın ve düzenli yürüyüşler yaptırın. 

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' als hasta bakımı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Als hasta bakıcısı ile karşılıyoruz.
Siz de als hasta bakımında  tecrübeli, hastanızı güvenle emanet edebileceğiniz '' als hasta bakıcısı arıyorum '' diyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?