Als Hasta Bakıcısı

Als Hasta Bakıcısı

Als Hasta Bakıcısı

Als hastalığında eller ve bacaklar ya da ağız ve dilde ki zayıflıklar ile başlayabilir ve gün geçtikçe tüm vücuda yayılır. Hastalığın ileriki evrelerinde solunum yetmezliği gibi rahatlıklar da görülebilmektedir. Als hastalarının da tıpkı diğer hastalar gibi en iyi koşullarda bakılması gerekmektedir. Bu konuda hasta yakınlarına büyük bir sorumluluk düşmektedir. Fakat hasta yakınları bazen çalışmak zorunda olduğu için bazen de hastaya tek başına yetemediği için profesyonel bir bakım desteği almak isterler. Böyle bir durumda da als hasta bakımı hizmeti arayışına girerler. Kuzey İnsan Kaynakları olarak size ve hastanıza en iyi ve en güvenilir als hasta bakımı hizmetini vermekteyiz. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Als hastalığında bakımın çok önemli olduğundan bahsettik. Peki, als hastalarının bakımının nasıl olması gerekmektedir? Öncelikle hasta ile aranızda iyi bir duygusal bağ kurmalısınız. Onlara destek olduğunuzu ve onun iyiliğini istediğinizi davranışlarınız ile belli etmelisiniz. Hastanızın beslenmesine çok dikkat etmelisiniz. Çok ağır yemekler yerine hafif ve sağlıklı yemekler ile beslenmelerini sağlamalısınız. Bu hastalık solunum yetmezliğine yol açacağı için hastanın solunum hareketlerini incelemeli ve bir problem varsa hemen doktora başvurmalısınız. Moraliniz bozuk olduğunda ya da stresli olduğunuzda bunu hastaya belli etmeyin. Bu hastalar moral bozukluğundan ve stresten çok fazla etkilenmektedir. Hastayı eve bağlı olmaktan kurtarın ve düzenli yürüyüşler yaptırın. 

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' als hasta bakımı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Als hasta bakıcısı ile karşılıyoruz.
Siz de als hasta bakımında  tecrübeli, hastanızı güvenle emanet edebileceğiniz '' als hasta bakıcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ALS hasta bakıcısı, motor ve merkezi sinir sistemine etki eden bir hastalık olan ALS hastalığına sahip kişilerin bakıcılığını üstlenen profesyonel hasta bakıcısıdır.

Sinirdeki bozukluklardan başlayarak vücudun bütün bölgelerine etki etki eden ALS ( Amiyotrofik Lateral Skleroz) hastalığının bakımı büyük özen gerektirmektedir. 

ALS hasta bakıcısı olarak görevlendirilecek kişinin şu özelliklere sahip olması gerekmektedir;

ALS hastalığı hakkındaki eğitimlerini tamamlamış, uzmanlık ve deneyim kazanmış olmalıdır.

ALS hastalarının ruh hali değişimlerinin karşısında psikolojik açıdan güçlü olmalıdır.

ALS hastalığı 7/24 bakım gerektirmektedir. Bu nedenle ALS hasta bakıcısının fizyolojik açıdan da güçlü olması gerekmektedir.

Güvenilir, sağ duyulu ve güler yüzlü olmalıdır. Sorumluluk ve görev bilinci taşımalıdır.

ALS hastalığında kullanılacak ilaç ve ekipman bilgisine sahip olmalıdır.

ALS hastalarına uygun masaj hizmeti için temel fizyoterapi ve masaj bilgisine sahip olmalıdır. 

ALS bakıcısı seçiminde en önemli kriter bakıcı adayının uzmanlığı ve deneyimidir. Zira ALS hastalığı bakımı özel dikkat ve hizmet gerektiren bir alandır.

ALS hasta bakıcısı seçiminde, bakıcı adayının referansı ve geçmiş çalışma deneyimleri dikkate alınmalıdır.

ALS hasta bakıcısı seçilirken, bakıcı adayı ile ALS hastası yan yana getirilmelidir. Aralarındaki uyum, iletişim ve diyalog seçim kriterlerini oluştururken dikkate alınmalıdır. 

Günümüzde, internet olanaklarının gelişmesine paralel olarak çok kolay bir şekilde ALS hasta bakıcısı bulunmaktadır. Ancak, bakıcı arayışında uzman danışmanlık şirketlerinden hizmet talep etmek oldukça önemlidir. Çünkü serbest çalışan adayların bilgilerine ulaşmak ve değerlendirmek çok zordur.

Kuzey İnsan Kaynakları, size en uygun ALS hasta bakıcısını bulmak için çözüm üretmektedir. Kuzey İnsan Kaynakları bünyesinde çalışan ALS hasta bakıcıları uzmanlık açısından kendisini kanıtlamış, eğitimlerini tamamlamış ve deneyim kazanmış kişiler olmaktadır.

İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda ALS hasta bakıcılarıyla görüşmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

ALS hasta bakıcısının görevleri ve yaptığı işler şu şekildedir;

-          ALS hastasının günlük yaşam fonksiyonlarının takibini yapar. Ölçümler gerçekleştirir ve bu ölçümleri not alır.

-          ALS hastasının tuvalet ve banyo ihtiyacını giderir.

-          ALS hastasının altını temizler.

-          İlaçların doğru kullanılmasını sağlar.

-          Hastanın beslenme takibini gerçekleştirir. Uygun beslenmesini sağlar.

-          Hastanın yatarken vücudunda yaralar oluşmasını engellemek için sık sık pozisyon değişikliği yaptırır.

-          ALS hastasının solunum ölçümlerini yapar.

-          Vücudun ihtiyaç duyduğu bakımı gerçekleştirir (Saç -tırnak kesimi vb.)

-          Hastanın giyinmesini sağlar. Kıyafetlerin temizliğiyle ilgilenir.

-          ALS hastasının yaşam sahasını düzenler, temizler ve havalandırır. 


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?