Ev İşlerinde Yardımcı

Ev İşlerinde Yardımcı

Ev İşlerinde Yardımcı

Ev temizliği kadınlar için en önemli husustur. Evin temiz, derli toplu olması ve her gün taze sıcak yemek yapılması bir evi yuva yapan etkenlerdir. Ancak kadınlar çeşitli nedenlerden dolayı evlerinin temizliğini tek başına yapamaz ve bir ev işlerinde  yardımcıya ihtiyaç duyar. Maddi durumu ev işlerinde yardımcı almak için müsait olan kişiler çeşitli firmalar aracılığı ile bu yardımcıyı bulmaya çalışır. Özellikle çalışan kişilerin çok büyük destekçisi olan bu sistemde kişiler yardımcıdan farklı taleplerde bulunabilir. Bazı kişiler yalızca temizlik yapılmasını talep ederken bazı kişiler evin tüm işlerini ve çocuk bakıcılığının da yapılmasını talep edebilir. Eğer çalışmıyorsanız ve küçük bebeğiniz varsa eve alacağınız bir yardımcı sayesinde tüm enerjinizi bebeğinizin bakımına harcayabilir ev işlerini de yardımcınıza bırakabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizle ilgilenebilir ve anne ilgisinden bebeğinizi mahrum bırakmazsınız. Ancak çalışıyorsanız eve alacağınız yardımcı sayesinde eve geldiğinizde tertemiz bir ev sıcacık yemekler bulabilirsiniz. Çalışan kadınlar için en zor olan iş eve gelince günün yorgunluğunun üstüne yemek yapmak, hazırlamak ve bulaşık yıkamaktır. Ev işlerinde yardımcı hizmeti sayesinde tüm bu işlerden kurtulabilir ve tüm ilginizi ailenize gösterebilirsiniz. Daha az yorularak işinizde ve sosyal hayatınızda daha verimli olabilirsiniz. İsteğe göre yatılı, tam gün ya da yarım gün ev işlerinde yardımcı hizmeti alabilmeniz mümkündür. 

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' ev işlerinde yardımcı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Ev işlerinde yardımcı ile karşılıyoruz.
Siz de tecrübeli, '' ev işlerinde yardımcı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ev işlerinde yardımcı, iş veya başka mazeretler nedeniyle ev işlerini yapamayan kişilere yardımcı olan, o kişilerin yerine evin temizliğinden ve belirli başlı işlerinden sorumlu olan çalışandır. Ev işlerinde yardımcı, temizlik ve yemek işleri başta olmak üzere evin bütün işlerini yürütmektedir.

Ev işlerinde yardımcı, ayrıca evde bir çocuk varsa ve görev tanımında önceden belirlenmişse çocuğun bakıcılığını da üstlenmektedir. 

Ev işlerinde yardımcı, içerinse insanların özel hayatlarını yaşadığı bir mahremiyet alanında iş yaptığı için en başta bu mahremiyete saygılı olmalıdır. Bu saygı çerçevesinde, çalıştığı eve çok yakından tanıdığı bir kimse olsa bile, aileye yabancı bir kişiyi çağırmamalıdır.

Ev işlerinde yardımcı güvenilir olmalıdır. Ev içerisinde, ailenin özel eşyalarını karıştırmamalı, ailenin özel hayatına müdahale edecek ve bu hayatı açık edecek davranışlardan kaçınmalıdır.

Ev işlerinde yardımcı görev bilinciyle donanmış, sorumluluk duygusu gelişmiş bir insan olmalıdır. Daha önceden belirlenen işleri kendisinden beklendiği ölçüde bu sorumluluk duygusuyla ve büyük bir içtenlikle yerine getirmelidir.

Ev işlerinde yardımcı deneyim sahibi olmalıdır. Yapılacak temizliği, evdeki eşyanın düzenine göre belirlemelidir. Yemekleri ailenin istekleri doğrultusunda hazırlamalıdır (örneğin vejetaryen menü)

Ev işlerinde yardımcı, bir anlamda ailenin hayatına gireceği için nazik olmalı, toplu yaşam bilincine sahip olmalıdır.

Ev işlerinde yardımcı, eğer tek başına yaşayan yaşlı bir kişinin hizmetindeyse içten olmalı. Doğru iletişim geliştirebilmelidir. 

Ev işlerinde yardımcı seçimi için atılması gereken ilk adım yardıma gelecek kişinin güvenilirliğinin ve iş ahlakının araştırılmasıdır. Geçmişte çalıştığı yerlere bakarak, özgeçmişini inceleyerek ve yanında çalıştığı insanların referansını dikkate alarak seçim gerçekleştirilmelidir.

Ev işlerinde yardımcı seçiminde ana kriterlerden biri bir yardımcıdan ne beklendiğidir. Yardımcı sadece ev işlerinden mi sorumlu olacak? Aynı zamanda yemek ve çocuk bakımı ile mi ilgilenecek? Bu gibi kriterler yardımcının belirlenmesinde önemli bir etken olacaktır.

Ev işlerinde yardımcı seçiminde bir diğer kriter de yardımcının çalışkanlık ve karakter parametreleridir. Eğer yardımcı kendi özel hayatında da kişiliğinden taviz vermiyor ve doğru davranışları gerçekleştiriyorsa o zaman doğru bir seçim olacaktır.

 

Ev işlerinde yardımcı bulmak için online web sitelerinden yardım almak, günlük gazete sayfalarını takip etmek ve yerel şirketlere müracaat etmek mümkündür. Ancak bu şekilde doğru bir ev işlerinde yardımcı bulmak bir hayli güç olacaktır. Bu nedenle alanında uzman, profesyonel bir danışman şirketten yardım almak oldukça yararlı bir çözüm olmaktadır. Bu şirketler, yılların deneyimiyle, en seçkin özgeçmişe sahip ev işlerinde yardımcı kişilerle çalışmaktadır. Profesyonel kurumlar, hizmet talep edenlerin ideal tanımları üzerine en doğru yardımcıyı bulup görüştürme gerçekleştirmektedir. 

Ev işlerinde yardımcı kişinin görevleri temel olarak şöyle sıralanabilmektedir;

Ev işlerinde yardımcı kişiler, temizlik, ütü, alışveriş ve yemek yapmak gibi işlerle ilgilenmektedir.

Ev işlerinde yardımcı, eğer bu alanda hizmet talep edilmişse evcil hayvanın bakımıyla ilgilenir.

Yine hizmet talep edilmişse çocuk bakımı konusunda hizmet verir.

Ev işlerinde yardımcı, ev sahibinin belirlediği saat diliminde işe başlar.

Eğer evde okul çağında bir çocuk varsa o çocuğun okula gidiş – gelişiyle ilgilenir.

Eğer evde hasta veya yaşlı bir birey varsa onun beslenme ve bakımıyla ilgilenir.

Eve misafir geldiğinde misafirlerle ilgilenir.

Ve son olarak, ev işlerinde yardımcı kişiler evin bütün ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çaba gösterir. 


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?