Bebek Bakıcısı

Bebek Bakıcısı

Bebek Bakıcısı

Bebekler, ailelerin en değerli varlıklarıdır. Aileler, heyecanla, özlemle geçen aylar sonrasında mutlulukla bebeklerine kavuşurlar. Tüm aile bireyleri ilgi ve şefkatle bebek ile ilgilenmeye başlarlar. Fakat bebek bakımı' nın profesyonel, güvenilir, hassasiyet ve özenle yapılması gereklidir. Bebekleri için doğru bebek bakıcısını bulmak anne babalar için en zor deneyimlerden biridir. Bebeklerini çalışarak büyüten anneler, bebeklerini bir bakıcıya emanet etmenin yaşamlarındaki en zor tecrübelerden biri olduğunu söylerler. Özellikle günümüz dünyasında birçok anne iş hayatına devam etmekte. Doğum sonrası bebeğini emanet edebileceği yardımcılara, bebek bakıcısına ihtiyaç duymakta.

Aileler bebeklerini emanet edecek bir bebek bakıcısı arayışına girdiklerinde çeşitli araştırmalar yapmaya başlar. Bakıcıda bulunması gereken tüm özellikleri kendisi için not alır ve bebeklerine en iyi bakıcıyı bulmak isterler. Ancak ailelerin bakıcı ararken ve bakıcı tercihi yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları aşağıdaki gibi sıralayabilmek mümkündür:
•    Bakıcılar ile görüşmeye başlamadan önce bakıcıda olmasını istediğiniz özellikleri belirleyin ve bu özelliklerin aday bakıcı da olup olmadığını sorgulayın. Eğer olmazsa olmaz dediğiniz özellikler aday bakıcı da yoksa boşa vakit kaybetmeyin.
•    Görüşmelerinizi bebeğinizi de yanınıza alarak yapın mümkünse.
•    Görüşme esnasında tüm konuları detaylı bir şekilde konuşun. Bebeğinizin  bir hastalığı ya da vazgeçemediği bir alışkanlığını, çalışma saatlerini, bakıcının işe ne zaman başlayacağını mutlaka görüşme sırasında konuşmalısınız.
•    Bebeğinizin bakıcıdan iyi bir eğitim almasını ve çeşitli aktiviteler öğrenmesini istiyorsanız çocuk gelişim bölümünde okuyan kişileri tercih edebilirsiniz.
•    Bebeğinize mutlaka evinizde baktırın. Bebeğin daha çok küçükken evinden ayrılması ve günün büyük bir kısmını farklı bir evde geçirmesi gelişimi için pek uygun değildir.

Kuzey İnsan Kaynakları olarak ailelerin '' bebek bakıcısı '' ihtiyaçlarını;
•    Referanslı,
•    Deneyimli,
•    Şefkat ve sevgi ile işini yapan,
•    Kültür ve eğitim seviyesi yüksek,
     Bebek Bakıcısı ile karşılıyoruz.
Siz de bebek bakıcılığında tecrübeli, bebeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz '' bebek bakıcısı arıyorum '' diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?